قوانین و مقررات بلیط‌های خارجی هواپیما

عملیات خرید بلیط پرواز خارجی در وب‌سایت آذربلیط مشمول مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، متعهد می‌شود که از کلیه‌ قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

1. هنگام رزرو بلیط هواپیما، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و آذربلیط، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجددا خریداری نماید که استرداد بلیط مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ کنسلی می‌شود.

2. درج سن مسافران به ویژه کودکان و نوزادان به جهت رعایت شرایط و قوانین کودک یا نوزاد در هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما الزامی است. طبق قوانین هواپیمایی کشوری مسافران بزرگسال بیش از 12 سال، مسافران کودک بین 2 تا 12 سال تمام و مسافران نوزاد بین 10 روز تا 2 سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد.

3. در خرید آنلاین بلیط هواپیما، بلیط کودک به هیچ وجه به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال فروخته نمی شود.

4. جهت رعایت زمان پروازها و پایین آوردن ریسک از دست دادن پرواز هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی حتما به مسافت فرودگاه ها و ترمینال ها دقت نمایید.

5. برای خرید بلیط پروازهای خارجی و خروج از کشور در تمامی مسیرها، پاسپورت مسافر باید حداقل 6 ماه (180 روز کامل) اعتبار داشته باشد.

6. کنترل تاریخ شروع و پایان ویزا و مدت زمان مجاز اقامت در کشور مقصد قبل از خرید آنلاین بلیط هواپیما حتما باید کنترل و تطبیق داده شود . مسئولیت مغایرت ها به عهده مسافر می باشد.

7. بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر در فرودگاه پذیرش نخواهد شد.

8. رزرو و خرید بلیط پرواز داخلی، پس از انجام پرداخت و تایید آن، قطعی می شود. پس از رزرو آنلاین بلیط هواپیما، اطلاعات بلیط به کاربر اس ام اس و ایمیل می شود.

9. تغییرات پرواز یا کنسلی از طریق ایمیل و اس ام اس به مسافر اعلام خواهد شد لذا هنگام ثبت نام در وبسایت آذربلیط یا ثبت شماره مسافر هنگام رزرو پرواز، وارد کردن شماره موبایل در دسترس و ایمیل صحیح الزامی می باشد.

10. در خرید بلیط هواپیمای داخلی، پس از پرداخت، از صدور یا عدم صدور بلیط مطمئن شوید. در صورت پرداخت هزینه و عدم مشاهده بلیط، قبل از خرید مجدد بلیط، با پشتیبانی آذربلیط تماس حاصل فرمایید.

11. خریدار حق تغییر قیمت بلیط، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

12. در پرواز خارجی، حضور مسافر حداقل سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

13. در صورتی که مسافر هواپیما به خدمات خاصی مانند ویلچر و ماسک اکسیژن نیاز داشته باشد، باید پیش از خرید بلیط هواپیما با پشتیبانی آذربلیط تماس گرفته و از امکان ارائه این خدمات توسط ایرلاین اطمینان حاصل فرماید.

14. بر اساس قوانین موجود، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان، هند، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیت‌های بعدی، بر عهده‌ی خود کاربر خواهد بود.

15. در صورت مرفوض شدن ویزا و آماده نشدن ویزا به هر دلیلی در زمان مقرر، کنسلی بلیط طبق قوانین کنسلی انجام خواهد گردید.

16. ورود مسافرین دارای گذرنامه های کانادا و آمریکا به حوزه شنگن مجاز می باشد.

17. ترانزیت در شهرهای حوزه شنگن نیازمند ویزای شنگن می باشد.

18. پرواز یک طرفه برای کشورهای ویزادار زمانی قابل صدور خواهد بود که یکی از شرایط زیر شامل شما باشد:
• دارای اقامت دائم و یا موقت کشور مقصد باشید.
• ویزای مالتی (بلند مدت) یک ساله و یا بیشتر داشته باشید.
• بلیط ادامه مسیر داشته باشید.
• اضافه بار تنها از طریق فرودگاه قابل خرید می باشد.
• در هنگام ورود به خاک روسیه مدارک ذیل بازرسی و کنترل خواهد شد: گذرنامه معتبر، رویداد معتبر، رزرو هتل به تعداد روزهای رویداد و بلیط برگشت.
• ارز مجاز همراه مسافر ۱۰ هزار دلار یا یورو می باشد.

19. طبق قوانین وبسایت آذربلیت، واریز مبلغ به کیف پول در جهت خرید حداقل یکی از خدمات گردشگری آذربلیت بوده و بدون خرید خدمات قابل استرداد نمی‌باشد.